koncert

Premiera płyty „Cisza”

29 luty 2024 godz. 18:00

Koncert premierowy promujący debiutancką płytę wokalistki Margo Zuber – Cisza. Album ukaże się 29 lutego nakładem wydawnictwa SJ Records. Na koncercie usłyszymy autorskie teksty i kompozycje, które znalazły się na tej płycie. Wystąpią: Margo Zuber – wokal, Kajetan Galas – organy Hammonda, Mateusz Pałka – fortepian, Grzegorz Pałka – perkusja. 

Tytuł jaki nosi płyta odnosi się do poczucia odosobnienia i osamotnienia. Do stanu, w którym dzwoniąca w uszach cisza przeplata się z natłokiem myśli nie dających spokoju. Sposobem artystki na gonitwę myśli było przelewanie ich na papier w postaci muzyki i tekstów – do momentu gdy w jej głowie zapanował spokój. Kompozycje, które znalazły się na płycie zachęcają słuchacza do zatrzymania się i wyciszenia. Prowokują do tego, by w „Ciszy” odnaleźć przestrzeń do własnych przemyśleń. 

Muzyka, która znalazła się na albumie zarejestrowana została w maju 2023 roku w Cavatina Studio w składzie: Margo Zuber – wokal, Kajetan Galas – organy Hammonda, Mateusz Pałka – fortepian, Grzegorz Pałka – perkusja. Połączenie ze sobą organów Hammonda – grających jednocześnie partię basu – z fortepianem, jest unikatowym rozwiązaniem. Jest to pierwszy zespół w Polsce, który występuje w takim zestawieniu instrumentalnym. W połączeniu z niezwykle rzadkim i niskim głosem jakim jest kontralt całość nabiera niespotykanego brzmienia – na które zespół kładzie duży nacisk.