„Cisza”

Cisza_front

data premiery: 29 luty 2024 godz. 18:00

“Cisza” to debiutancki album Margo Zuber, na którym znalazły się autorskie kompozycje. Tytuł jaki nosi płyta odnosi się do poczucia odosobnienia i osamotnienia. Do stanu, w którym dzwoniąca w uszach cisza przeplata się z natłokiem myśli nie dających spokoju. Sposobem artystki na tą gonitwę myśli było przelewanie ich na papier w postaci muzyki i tekstów – do momentu gdy w jej głowie zapanował spokój. Kompozycje, które znalazły się na płycie zachęcają słuchacza do zatrzymania się i wyciszenia. Prowokują do tego, by w „Ciszy” odnaleźć przestrzeń do własnych przemyśleń.

Marta Kula

Muzyka, która znalazła się na albumie zarejestrowana została w maju 2023 roku w Cavatina Studio w składzie: Margo Zuber – wokal, Kajetan Galas – organy Hammonda, Mateusz Pałka – fortepian, Grzegorz Pałka – perkusja. Połączenie ze sobą organów Hammonda – grających jednocześnie partię basu – z fortepianem, jest unikatowym rozwiązaniem. Jest to pierwszy zespół w Polsce, który występuje w takim zestawieniu instrumentalnym. W połączeniu z niezwykle rzadkim i niskim głosem jakim jest kontralt całość nabiera niespotykanego brzmienia – na które zespół kładzie duży nacisk.

Połączenie ze sobą organów Hammonda – grających jednocześnie partię basu – z fortepianem, jest unikatowym rozwiązaniem. Jest to pierwszy zespół w Polsce, który występuje w takim zestawieniu instrumentalnym. W połączeniu z niezwykle rzadkim i niskim głosem jakim jest kontralt całość nabiera niespotykanego brzmienia – na które zespół kładzie duży nacisk.

Album zarejestrowany został w maju 2023 roku w Cavatina Studio w składzie:

Margo Zuber – wokal

Kajetan Galas – organy Hammonda

Mateusz Pałka – fortepian

Grzegorz Pałka – perkusja

„… Najważniejszy jest jednak na nim głos. W przypadku Margo Zuber jest to głęboki, ciepły alt o barwie niemal stworzonej do śpiewania jazzu.”

 Marta Kula